top of page

Projekt architektoniczny i wnętrz
willi w Bielsku-Białej

Inwestor

Prywatny

projekt / realizacja

2022 / planowana 2023-2024

Projekt domu jednorodzinnego zlokalizowanego na działce z jednym z najpiękniejszych widoków na miasto Bielsko-Biała i Beskidy! Realizacja projektu będzie przeprowadzona z dużym poszanowaniem dla otaczającej przyrody, bez wycięcia choćby jednego drzewa czy niszczenia naturalnych siedlisk dzikich zwierząt. Inwestorzy szczególnie cenią sobie kontakt z naturą i poszanowanie środowiska.

Miejsce, w którym powstanie dom, ma wspaniały widok na góry, który dzięki nachyleniu działki będzie cieszył oko w prawie każdym miejscu domu. W pobliżu znajduje się lotnisko sportowe, które niestety co jakiś czas emituje sporo hałasu. Pogodzenie ze sobą takich wytycznych było największym wyzwaniem projektowym. Z jednej strony chcieliśmy otworzyć budynek na widok Beskidów, z drugiej - osłonić go przed hałasem lotniska i przegrzewaniem się domu na eksponowanym wzgórzu. Idealnym rozwiązaniem okazało się częściowe osłonięcie domu od strony lotniska pełnymi przegrodami, uzupełnienie ścian zwróconych na południe ścian łamaczami światła i osłonięcie przed dźwiękami startujących maszyn poprzez wprowadzenie zielonych dachów i zieleni na balkonach pierwszego piętra. 

Dom ma prostą, ale niezwykle elegancką formę. Jego elementem charakterystycznym są poziome pasy, okalające bryłę z trzech stron. Delikatna, jasna kolorystyka wysuniętych do przodu balkonów i gzymsu oraz ciemniejsze ściany budynku tworzą wrażenie, że budynek pojawia się i znika na tle nieba.

Nowoczesny charakter bryły domu oraz zastosowanie zieleni ma swoje przełożenie również na wnętrze. Utrzymane w stonowanych barwach wnętrze z mnóstwem roślin jest idealnym tłem dla toczącego się w domu życia. Reprezentacyjna klatka schodowa z metaloplastyką. Projektowane wnętrza współgrają z charakterem budynku, jak również odpowiadają potrzebom i preferencjom Inwestorów.

 

bottom of page