top of page
0003.jpg

Budynek wielorodzinny w centrum miasta

Inwestor

KDN Sp. z o.o.

projekt / realizacja

2019-2022 / planowana 2024

Kontekst Inwestycji stanowiła niezwykle wrażliwa, zabytkowa tkanka miejska, objęta opieką Konserwatora Zabytków. Mieliśmy świadomość tego, jak nowy budynek wpływa na zastane sąsiedztwo. Dlatego też postawiliśmy na rozwiązania ponadczasowe, pełne szacunku dla kontekstu, ale jednocześnie nowoczesne  i eleganckie. Wzorem dla kształtowania budynku były budynki mieszkalne dwudziestolecia międzywojennego, które komponują się ze stylizowanymi kamienicami, charakterystycznymi dla starówki Bielska-Białej. 

Zależało nam na prostych, współczesnych formach uzupełnionych dopracowanym detalem i wysokiej jakości materiałami. Neutralna kolorystyka i gładkie wykończenia budynku podkreślają sąsiadującą z nim, XIX-wiecznej kamienicy z bogato zdobioną elewacją frontową. 

Wejście do budynku zostało podkreślone zapraszającym zadaszeniem i kontrastowym kolorem, który został powtórzony we wszystkich przestrzeniach wspólnych. Motyw pojawiający się w detalu balustrad jest spójny z balustradą schodów na klatce schodowej.

 

Budynek składa się z 6 kondygnacji nadziemnych oraz podziemnego garażu. Na każdej kondygnacji są 4 lokale mieszkalne, połączone wspólnym korytarzem i klatką schodową z windą. Pod kamienicą udało się zlokalizować parking podziemny, który umożliwi mieszkańcom wygodne i bezpieczne parkowanie aut. 

 

Współczesna kamienica przy ul. Słowackiego będzie jednym z nielicznych nowych budynków w ścisłym centrum Bielska-Białej. Projekt budowlany z otrzymanym pozwoleniem na budowę. Projekt wykonawczy. Realizacja planowana jest na  2024 r.

bottom of page