• arch. Paweł Jabłoński

Zabudowa bliźniacza - kameralne osiedle na Wawrze

powierzchnia użytkowa: 582,7 m2; powierzchnia zabudowy: 285,7 m2, na działce 1043 m2

zakres zadania: projekt budowlany i wykonawczy, materiały marketingowe

realizacja: 2023 r.

status: pozwolenie na budowę uzyskane w marcu 2022 roku

Inwestor: MGM Inwestycje Sp. z o.o.


Kameralna zabudowa bliźniacza znalazła swoje miejsce na warszawskim Wawrze, w świetnej lokalizacji - nad kanałem Nowa Ulga. Wyjątkowe miejsce wymagało odpowiednich, nienarzucających form, które nie będą konkurować z otaczającą zielenią i kojącym spokojem bezposredniego sąsiedztwa. Zastosowanie zróżnicowanych materiałów wykończeniowych pozwoliło uzyskać elegancki charakter zabudowy.

EVEN ARCHITEKCI PROJEKTY
widok zabudowy od strony wjazdu drogą wewnętrzną na działkę

Oba budynki różnią się od siebie, jednak posiadają te same cechy. Każdy z budynków posiada dwa lokale, które mają trzy pełnoprawne kondygnacje. W każdym z mieszkań na parterze znajduje się spory pokój dzienny i kuchnia z oknem, z którego widać podjazd i wejście do domu. Na piętrze każdego lokalu znajduje się główna sypialnia i dwie mniejsze oraz dwie łazienki. Górna, trzecia kondygnacja, to pokoje wychodzące wprost na przestronny taras dachowy.


Widoki 3D wszystkich kondygnacji jednego z lokali

W budynkach celowo zrezygnowano z garaży na rzecz podwójnych miejsc parkingowych i zachowania jak największej powierzchni biologicznie czynnej. Dzięki temu udało się uzyskać atrakcyjne powierzchnie mieszkań pry jednocześnie niewielkiej powierzchni zabudowy działki.

EVEN ARCHITEKCI PROJEKTY
widok zabudowy od strony ogródków

Projekt budowlany z otrzymanym pozwoleniem na budowę. Pozwolenie na budowę uzyskaliśmy w 2022 roku. Za rok osiedle będzie czekać na pierwszych mieszkańców.


Lokalizacja