top of page

Zespół 12 budynków w Falentach Nowych

powierzchnia użytkowa: 1512 m2; powierzchnia zabudowy: 828 m2, na działce 3620 m2

zakres zadania: projekt budowlany i wykonawczy, materiały marketingowe

realizacja: planowa na 2023 r.

status: pozwolenie na budowę uzyskane w marcu 2022 roku

Inwestor: MGM Inwestycje Sp.z.o.o.


Osiedle 12 domów jednorodzinnych bliźniaczych zlokalizowane jest w cichej i bezpiecznej okolicy znanej z rekreacyjnego charakteru, na południowy zachód od centrum Warszawy. Okolica ta jest popularna za sprawą Rezerwatu Stawów Raszyńskich, na którego obrzeżach znajduje się piękny Pałac w Falentach i liczne ośrodki konferencyjne. W pobliżu osiedla znajduje się też park imienia urodzonej w Falentach Magdaleny Abakanowicz.

EVEN ARCHITEKCI PROJEKTY
widok domu jednorodzinnego bliźniaczego od strony wenwętrznej ulicy

Na działce o łącznej powierzchni 3620 m2 zaprojektowaliśmy zabudowę, która charakteryzuje się niską intensywnością i sporymi odległościami między budynkami. Pozwala to na zachowanie prywatności przy jednoczesnym zgrupowaniu obiektów w jeden zespół. Do każdego mieszkania przynależy prywatny ogródek i dwa miejsca postojowe.


EVEN ARCHITEKCI PROJEKTY
widok 3D parteru jednego z budynków

Każdy budynek wyposażony jest w pompę ciepła - niezależne i ekologiczne źródło ciepła. Mieszkania mają optymalną powierzchnię - ok. 120m2. Dwa typy lokali są podobne do siebie i różnią się nieznacznie szczegółami. Układ pomieszczeń w środku sprzyja różnym wariantom aranżacji przestrzeni. Część dzienna, znajdująca się na parterze, może z powodzeniem być w całości otwarta, ale też świetnie działa przy wydzielonej, jako osobne pomieszczenie, kuchni. Na piętrze, oprócz sporej sypialni, znajduję się dwie standardowej wielkości (11 i 12m2) sypialnie - znacznie większe, niż proponowane przez większość deweloperów.


Kształt budynków, nawiązujący do archetypowego "domku", została rozwinięta poprzez przecięcie wpół bryły i rozsunięcie jej "przód-tył". Taka zabawa formą pozwoliła na urozmaicenie architektury budynków przy zachowaniu dość rygorystycznego budżetu . Proste materiały - blacha trapezowa, tynk, drewniane pergole - zostały zastosowane tak, aby wyróżnić się pośród monotonii typowego, podwarszawskiego osiedla , jednocześnie zachowując elegancki styl i współczesny charakter.


EVEN ARCHITEKCI PROJEKTY

Inwestycja z lotu ptaka - wizualizacja osiedla:


Lokalizacja Inwestycji:Comments


bottom of page