top of page
warszawa-wth-(fot-piotr-krajewski)-LQ_12_N_3K2A8858.jpg

Projekt wnętrz pracowni fryzjerskiej
What the Hair w Warszawie

Inwestor

Piotr Drzastwa, What The Hair

projekt / realizacja

2020 / 2020

Pracownia fryzjerska What The Hair, założona przez fryzjera Piotra Drzastwę, znajduje się przy ulicy Sierakowskiego 4a w Warszawie. Wnętrze ma 126 m2 powierzchni. Zadaniem projektantki było wykreowanie wnętrza, które jest ciekawe, ale nie przytłacza. I eleganckie, ale jednocześnie panuje w nim swobodna atmosfera. Inwestorowi zależało na stworzeniu wyjątkowego miejsca, które nie będzie salonem fryzjerskim pełnym gadżetów i błyszczących powierzchni, ale pracownią motywującą do twórczego działania. 

We wnętrzu dominują szarości przełamane zielenią żywych roślin. Pierwotnie jednoprzestrzenna sala została podzielona na czytelne strefy. Recepcję oddzielono od reszty przestrzeni ażurową ścianką, w formie czarnej konstrukcji wypełnionej białą blachą perforowaną. Blat recepcyjny stanowią dwa miedziane, minimalistyczne prostopadłościany. Oprócz tego w przestrzeni powitalnej znajduje się ciemnozielona sofa i wygodne fotele Welonda. Po środku głównej sali fryzjerskiej znajduje się żywe drzewo i wielki, elegancki stół do dyspozycji klientów i dla celów szkoleniowych. Myjnia znajduje się nieco na uboczu, osłonięta przed widokiem z zewnątrz stalowym przepierzeniem. Z kolei łazienka wykończona eleganckim czarnym spiekiem znajduje się za ukrytymi drzwiami w ścianie wykończonej lustrami.

 

Wprowadzenie przegrody pozwoliło oddzielić wejście przebywających w strefie myjni czy przy stanowiskach fryzjerskich. Dzięki temu udało się uzyskać przyjazny klimat pozytywnych, profesjonalnych relacji między klientem a fryzjerem.

Więcej informacji w kilku świetnych publikacjach na temat naszego projektu:

ulubiony WhiteMAD -  Salon fryzjerski What The Hair w Warszawie projektu Hanny Daniłów (whitemad.pl)

zagraniczne portale:

What The Hair by Hanna Daniłów by Piotr Krajewski - Architectural Photography - Architizer

What The Hair by Hanna Daniłów | Piotr Krajewski (archilovers.com)

bottom of page