top of page
00.jpg

Pole golfowe na Mazurach

Inwestor

Rodzinne Inwestycje Sp. z o.o.

projekt konkursowy

kwalifikacja w 2023 r.

Zaprojektowane budynki klubu golfowego wraz z zapleczem, zarówno pod względem funkcji, jak i formy wyróżniają się niepowtarzanym charakterem. Wykorzystane w planowanej inwestycji innowacyjne rozwiązania, zarówno w kontekście pola golfowego, jak i budynków, umocnią pozycję Masurian Yacht & Golf Resort jako ogólnopolskiego lidera w dziedzinie klubów golfowych. Teren objęty opracowaniem konkursowym położony jest na Obszarze Chronionym Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich - wyjątkowego ze względu na swoje bogactwo pod względem przyrodniczym czy historycznym. 


Forma Budynku Klubowego (A), stanowiącego wizytówkę całego kompleksu klubu golfowego. Jest połączeniem dwóch z pozoru sprzecznych zagadnień – tradycyjnej architektury mazurskiej z jej mocnymi, prostymi liniami dachów dwuspadowych oraz naturalnych, organicznych i miękkich form ukształtowania terenu, z jakimi kojarzy się pole golfowe. Projektowany budynek jest elegancki i nowoczesny, ale jednocześnie w subtelny
sposób odnosi się do dziedzictwa historyczno-kulturowego regionu.
Budynek administracyjno-gospodarczy (B), który w ramach 1. etapu inwestycji będzie pełnił tymczasowo funkcję budynku klubowego, ma elegancką i nowoczesną formę, która również nawiązuje do lokalnej tradycji budownictwa. Budynek B jest zapowiedzią formy przyszłego budynku klubowego A, który powstanie w ramach 2. etapu. Obok niego znajduje się wiata strzelnicy golfowej z 20 stanowiskami. Zaplecze techniczno-magazynowe (C) znajduje się w budynku z wewnętrznych dziedzińcem, osłoniętym przed gośćmi pola golfowego. Jest wygodnie zlokalizowany bezpośrednio przy drodze gminnej. Jego forma z zewnętrz przypomina budownictwo zagrodowe charakterystyczne dla znajdujących się w okolicy nowoczesnych gospodarstw rolnych.

bottom of page