top of page

Dwa budynki bliźniacze w Halinowie pod Warszawą

powierzchnia: 200 m2 dla każdego obiektu

zakres zadania: projekt budowlany i wykonawczy, materiały marketingowe

realizacja: 2022 - 2023 r.

status: w trakcie budowy, pozwolenie na budowę uzyskane w 2021 roku

Inwestor: Domy Mieczysław Tarczyński


Kontekst bezpośredniego otoczenia często wpływa na ostateczną formę i estetykę budynku uzupełniającego tkankę zabudowy w danej okolicy. I właśnie nie inaczej stało się w przypadku tego projektu. Prawo lokalne i kontekst bezpośredniego sąsiedztwa, a także charakter okolicy wymagał od nas postawienia na bardziej klasyczne, niż zazwyczaj, rozwiązania. Poszukując odpowiedzi na zadanie Inwestora postanowiliśmy odnieść się do klasycznych i sprawdzonych rozwiązań, przedstawiając je we współczesnym wydaniu.

Projektowany obiekt nawiązuje do miejskich willi z lat 30-tych. Szerokie okapy, gruba, jasna podbitka i dach kopertowy nadają budynkowi eleganckiego stylu. Proste okna i efektowne balkony z kolei dodają nieco współczesnego charakteru. Technologicznie dom jest zaprojektowany zgodnie ze współczesną technologią, ergonomią czy wzorcami.

Plany obu lokali są zbliżone do siebie. Wygodny wiatrołap prowadzi do garażu, jak również do wygodnej części dziennej. Gabinet lub dodatkowy pokój dla gości umieszczony jest bezpośrednio przy schodach, z widokiem na podjazd. Przestronna kuchnia z jadalnią i salon znajdują się od strony ogrodu i mają wspólnie okna na dwie strony świata. Spore okna i drzwi tarasowe sprawiają, że ogród praktycznie staje się integralną częścią mieszkania.


Górna kondygnacja połączona jest z parterem przestronnymi, reprezentacyjnymi schodami. Główna sypialnia ma wyjście na balkon i indywidualną łazienkę. Oprócz tego na piętrze znajdują się jeszcze 3 duże sypialne, z których dwie mają okna na 2 strony. Dodatkowo jest tu też łazienka i pomieszczenie pralni/suszarni.


Tak klasyczne formy mają swoich zwolenników i nigdy nie wychodzą z mody. Zaprojektowanie tak indywidualnego budynku, wyposażonego w nowoczesne technologie, indywidualne źródło ciepła (pompa gruntowa) i właściwe rozwiązania techniczne, pozwoliło na uzyskanie ciekawej alternatywy dla popularnych na rynku deweloperskim masowych i powtarzalnych rozwiązań.



bottom of page