top of page

Zabudowa bliźniacza - Jałowcowa Enklawa w Legionowie

powierzchnia użytkowa: 320 m2; działka: 1100 m2

zakres zadania: projekt budowlany i wykonawczy, materiały marketingowe

realizacja: planowana w 2023 r.

status: pozwolenie na budowę uzyskane w marcu 2022 roku, w trakcie budowy

Inwestor: FELIX HOMES SP. Z O. O.


Jałowcowa Enklawa to kameralna inwestycja, składająca się z dwóch domów dwulokalowych, zlokalizowana jest w miejscowości Michałów-Grabina, w powiecie legionowskim, zaledwie 20 km od centrum Warszawy. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę w 2022 r., jego realizacja zostanie ukończona wiosną 2023 r.

Lokalizacja inwestycji jest ciekawa - w połowie drogi między jeziorem Zegrzyńskim a centrum Warszawy. Niska intensywność okolicznej zabudowy i kontekst bezpośredniego sąsiedztwa były nie bez znaczenia dla koncepcji projektu. Tradycyjna bryła w połączeniu z niestandardowym podejściem do materiałów wykończeniowych zaowocowała niesztampowym projektem.


Plany budynków są niemal identyczne. Oba wyróżniają się funkcjonalnym wnętrzem, co pozwala na optymalną aranżację lokalu i dostosowanie przestrzeni do wymagań użytkowników. Każdy z lokali składa się z dwóch pełnych kondygnacji oraz z poddasza, na które można doprowadzić pełnowymiarowe schody. Do każdego mieszkania przynależą dwa miejsca postojowe, w tym jedno w garażu znajdującym się w bryle budynku. Parter każdego z mieszkań ma wyjście na ogród otwarty na stronę południową.
Lokale znajdujące się centralnie mają dodatkowo spiżarnie i dodatkowe pomieszczenie w dwukondygnacyjnym łączniku. Ten zabieg pozwolił na rozsunięcie brył budynku i powiększenie powierzchni ogródków środkowych mieszkań.Lokalizacja Inwestycji:Comments


bottom of page